Informacje ogólne

Obecnie jest to najtańszy na rynku sposób, aby od podstaw zbudować trwały i wymarzony basen. który niczym nie różni się on od innych budowanych w tradycyjny sposób. Dzięki takim bloczkom, w prosty i szybki sposób, od podstaw mamy możliwość zbudowania go z kształtek. Kolejną zaletą tego rodzaju bloczków jest ich izolacja termiczna. Mamy także możliwość zbudowania niecki praktycznie o dowolnych kształtach z gotowych już komponentów. Są one idealnie dopasowane do siebie, więc nie mamy najmniejszego problemu z ich montażem. Środek takiego bloczka jest pusty, a my wzmacniamy go zbrojeniem i zalewamy betonem, przez co jest trwały na długie lata. Bloczki do budowy są bardzo łatwe w obróbce, dlatego też nie mamy najmniejszego problemu z wybudowaniem właśnie z nich schodów czy też przeróżnych półek w niecce, które to posłużą nam do masażu.

Baseny z bloczków styropianowych - jak budować

 

Na czym polega budowa basenów styropianowych ?

 

I ETAP BUDOWY

Jak wyżej wspominaliśmy jest to najszybsza i najprostsza metoda, jednak warto powierzyć ją wyspecjalizowanej firmie, jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia budowlanego. Poniżej postaramy się wyjaśnić wszelkie kwestie. Krok po kroku opiszemy etapy powstania niecki.
– wybór odpowiedniego miejsca – należy zwrócić uwagę na nasłonecznienie oraz ukształtowanie terenu,
– wyliczenie odpowiedniej ilości bloczków ze styropianu do wykonania niecki,
– wykop – wykonuje się go zwykle przy pomocy koparki,
– wypoziomować grunt – jest to bardzo ważna czynność,
– wylanie dna betonem wraz z zbrojeniem, aby konstrukcja była stabilna na ogromny nacisk wody,
– wyłożenie bloczków wraz z dokładnym określeniem kątów,
– wybór odpowiedniego betonu oraz wyparcie wnęki do czasu zaschnięcia betonu w bloczkach.

II ETAP BUDOWY

Kolejnym z etapów jest foliowanie, czyli musimy wyłożyć wnętrze basenu folią PVC . Obecnie Nasi Klienci mają szeroki wybór kolorów i wzorów folii. W swojej ofercie mamy możliwość wyboru grubości folii – zwykłą, trochę grubszą jak również zbrojoną. Po wykonaniu konstrukcji niecki jest ona wykładana linerem, czyli folią o grubości 1,5 mm. Klienci mają obecnie do wyboru szeroki wachlarz kolorów, wzorów, a nawet faktur folii. Ranty niecki wykończone są w zależności od otoczenia np. kamieniem brzegowym lub drewnem egzotycznym. W naszym sklepie online możecie zobaczyć praktycznie wszystkie dostępne folie na rynku. Polecamy skorzystać również ze wskazówek, które pomogą obliczyć ile potrzeba folii na Państwa basen: ZOBACZ

Budowanie basenu z bloczków i zalewanie ich cementem

Etap budowania basenu styropianowego z bloczków po zalaniu ich cementem

III ETAP BUDOWY

Końcowym etapem jest wybór filtrów i całej techniki odpowiedzialnej za filtrowanie jak również ogrzewanie czy też dozowanie chemii. Istnieje możliwość zadaszenia bądź też przykrycia basenu. Pozwoli to nam zaoszczędzić znaczne straty ciepła jak również zachowa czystość wody.

Pozwolenie i wymagania formalne do budowy basenów domowych – czy są konieczne ?

W 2017 roku zmieniły się przepisy prawne, jeżeli chodzi o tego rodzaju budowle z korzyścią dla osób, które chcą posiadać swój własny basen. Baseny o powierzchni do 50 m2 nie wymagają żadnego zezwolenia – sami możemy zdecydować gdzie go umiejscowić jak również z czego będą one zbudowane. Dawniej, przed rokiem 2017, konieczne było pozwolenie na budowę tego rodzaju obiektów.

Bloczek ze styropianu do basenu budowy

Bloczek styropianowy do budowania basenu

 

Czy warto wykonać go z bloczków styropianowych ?

Na pewno skraca czas do minimum w jakim powstanie nasz basen jak również jest to elastyczny materiał, dzięki któremu możemy stworzyć dowolny kształt czy też formę, jak również dowolny element np. schody lub progi.

 

Czas budowy basenu ze styropianu – jak długo trwa ?

Budowę możemy zacząć z dnia na dzień – zwykle w ciągu 1-2 dni wybieramy miejsce gdzie ma stanąć tego rodzaju budowla. Kolejnym z etapów jest selekcja koloru i rodzaju folii oraz wybór urządzeń niezbędnych do funkcjonowania i utrzymania niecki. Po zalaniu dna musimy zwykle odczekać od 3-7 dni w zależności od pogody, aby beton się ,,związał”. Następny etap to ustawienie bloczków i zalanie ich betonem, po czym potrzebujemy kolejnych dni na związanie ( zwykle 4-5 dni ). Kolejnym etapem jest sprawdzenie szczelności. Gdy test okaże się pozytywny zostanie nam wyłożenie niecki folią i zamontowanie instalacji filtrujących wodę. Jeżeli klient zdecydował się na przykrycie, to na samym końcu montujemy według upodobań – rolety czy też inne rozwiązania dostępne na rynku. W zależności od opcji – od wykopania wykopu do gotowej konstrukcji może to zająć 10-14 dni.

 

Zapraszamy do naszego sklepu online

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wybudowaniem lub zakupem bloczków styropianowych to zapraszamy do naszego sklepu online. Tam również znajdziemy dużo szczegółowych informacji odnośnie wielkości bloczka styropianowego, zatyczek górnych i dolnych do bloczków, obliczenia ile bloczków potrzebujemy do wykonania niecki oraz pełną specyfikacje techniczną bloczków.

© Copyright 2012-2019 BasenySerwisLublin - wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści i zdjęć ze strony.