Informacje ogólne

Obecnie jest to najtańszy na rynku sposób aby od podstaw zbudować trwały i wymarzony basen który niczym się nie różnie się on od innych budowanych w tradycyjny sposób.  Dzięki takim bloczkom bardzo szybko i prosto od podstaw mamy możliwość zbudowania go z kształtek.  Kolejną zaletą tego rodzaju bloczków jest ich izolacja termiczna. Mamy także możliwość zbudowania niecki praktycznie o dowolnych kształtach z gotowych już komponentów. Są one idealnie dopasowane do siebie więc nie mamy najmniejszego problemu z ich montażem.  Środek takiego bloczka jest pusty, a my go wzmacniamy zbrojeniem i zalewamy betonem przez co jest trwały na długie lata. Bloczki do budowy są bardzo łatwe w obróbce dlatego też nie mamy najmniejszego problemu z wybudowaniem właśnie z nich schodów czy też przeróżnych półek w niecce które to posłużą nam do masażu.

Baseny z bloczków styropianowych - jak budować

Baseny styropianowe z bloczków – budowa krok po kroku

Jak zbudować basen styropianowym i na czym to polega ?

I ETAP BUDOWY

Jak wyżej wspominaliśmy jest to najszybsza i bardzo prosta metoda jednak warto powierzyć ją wyspecjalizowanej firmie jeżeli nie mamy wystarczającego doświadczenia budowlanego. Poniżej postaramy się wyjaśnić wszelkie kwestie. Krok po kroku opiszemy etapy powstania niecki.

– Wybór odpowiedniego miejsca – należy zwrócić uwagę na nasłonecznienie oraz ukształtowanie terenu,
– Wyliczenie odpowiedniej ilości bloczków ze styropianu do wykonania niecki,
– Wykop  – wykonuje się go zwykle przy pomocy koparki,
– Wypoziomować grunt – jest to bardzo ważna czynność,
– Wylanie dna betonem wraz z brojeniem aby konstrukcja była stabilna na ogromny nacisk wody,
– Wyłożenie bloczków wraz z dokładnym określeniem kątów,
– Wybór odpowiedniego betonu oraz wyparcie wnęki do czasu zaschnięcia betonu w bloczkach.

II ETAP BUDOWY

To jest pierwszy etap wykonania tak zwanej niecki. Kolejnym z nich jest foliowanie czyli musimy wyłożyć wnętrze basenu folią PVC . Obecnie Nasi klienci mają szeroki wybór kolorów i wzorów foli. Mamy również opcję wyboru grubości foli. Mamy do wyboru zwykłą trochę grubszą jak również zbrojoną. Po wykonaniu konstrukcji niecki jest ona wykładana linerem, czyli folią  grubości 1,5 mm. Klienci mają obecnie do wyboru szeroki wachlarz kolorów, wzorów, a nawet faktur folii. Ranty niecki wykończone są w zależności od otoczenia np. kamieniem brzegowym lub drewnem egzotycznym.W naszym sklepie online możecie zobaczyć praktycznie wszystkie dostępne folie  na rynku. Polecamy skorzystać również ze wskazówek które pomogą obliczyć ile potrzeba foli na Państwa basen: ZOBACZ . Możecie Państwo w naszym konfiguratorze sprawdzić jak będzie wyglądał Wasz pool z różnymi kolorami foli czy też wzorami: ZOBACZ.

Budowanie basenu z bloczków i zalewanie ich cementem

Etap budowania basenu styropainowego z bloczków po zalaniu ich cementem

III ETAP BUDOWY

Na samym końcu kolejnym z etapów jest wybór filtrów i całej techniki  odpowiedzialnej za filtrowanie jak również ogrzewani czy też dozowanie chemii. Mamy możliwość również zadaszenie i przykrycia go. Pozwoli to nam zaoszczędzić znaczne straty ciepła jak również zachowa czystość wody.

O nas

Witamy na naszej stronie firmowej, budową basenów zajmujemy się od ponad 10 lat w Polsce. Każdego roku odwiedzamy targi związane z branżą  zarówno w Polsce jak i też w całej Europie. W Polsce zrealizowaliśmy ponad 170 projektów dla osób indywidualnych oraz firm. Są to różnego rodzaju baseny kąpielowe wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz wanny SPA. Obsługujemy każdego roku ponad 100 klientów. Czyścimy konserwujemy  i naprawiamy.  Przez ten czas proces tworzenia i budowy niecki znaczenie się zmienił co wpłynęło znacząco na obniżenie się cen jak również trwałość materiałów.

Pozwolenie i wymagania formalne do budowy basenów domowych – czy są konieczne ?

W 2017 roku zmieniły się przepisy prawne jeżeli chodzi o tego rodzaju budowle z korzyścią dla osób które chcą posiadać swój własny pool. Basen o powierzchni do 50 metrów kwadratowych nie wymaga żadnego zezwolenia, sami możemy zdecydować gdzie go umiejscowić jak również z czego będzie ona zbudowany. Dawniej przed rokiem 2017 konieczne było pozwolenie na budowę tego rodzaju obiektów.

Bloczek ze styropianu do basenu budowy

Bloczek styropianowy do budowania basenu

Czy warto wykonać go z bloczków styropianowych ?

Na pewno skraca do minimum, czas w jakim powstanie nasz pool jak również jest top elastyczny materiał dzięki któremu możemy stworzyć dowolny kształt czy też formę jak również zbudować z tych pustaków dowolny element jak schody, progi. Wszystkie wyżej pokazane zdjęcia pochodzą z ostatniej naszej realizacji tego rodzaju projektu.

Czas budowy basenu ze styropianu – jak długo i ile trwa ?

Budowę możemy zacząć z dnia na dzień. Zwykle w ciągu 1-2 dni wybieramy miejsce gdzie ma stanąć tego rodzaju budowla, kolejnym z etapów jest wybór koloru foli z naszego próbnika lub też skorzystania z konfiguratora  online na naszej stronie jak również wybór urządzeń niezbędnych do funkcjonowania i utrzymania niecki. Po zalaniu dna musimy zwykle odczekać od 3-7 dni w zależności od pogody aby beton się ,,związał”. Kolejny etap to ustawienie bloczków i zalanie ich betonem i znowu kilka dni potrzebujemy na związanie ( zwykle 4-5 dni ). Kolejnym etapem jest sprawdzenie szczelności. Gdy test przejdzie pozytywnie zostanie nam wyłożenie niecki folią i zamontowanie instalacji filtrujących wodę. Jeżeli klient zdecydował się na przykrycie to na samym końcu montujemy czy to roletę czy też inne rozwiązanie dostępne na rynku. W zależności od opcji od wykopania wykopu do gotowej konstrukcji może to zająć 10-14 dni.

Czas budowy basenu ze styropianu – jak długo i ile trwa ?

Budowę możemy zacząć z dnia na dzień. Zwykle w ciągu 1-2 dni wybieramy miejsce gdzie ma stanąć tego rodzaju budowla, kolejnym z etapów jest wybór koloru foli z naszego próbnika lub też skorzystania z konfiguratora  online na naszej stronie jak również wybór urządzeń niezbędnych do funkcjonowania i utrzymania niecki. Po zalaniu dna musimy zwykle odczekać od 3-7 dni w zależności od pogody aby beton się ,,związał”. Kolejny etap to ustawienie bloczków i zalanie ich betonem i znowu kilka dni potrzebujemy na związanie ( zwykle 4-5 dni ). Kolejnym etapem jest sprawdzenie szczelności. Gdy test przejdzie pozytywnie zostanie nam wyłożenie niecki folią basenową i zamontowanie instalacji filtrujących wodę. Jeżeli klient zdecydował się na przykrycie to na samym końcu montujemy czy to roletę czy też inne rozwiązanie dostępne na rynku. W zależności od opcji od wykopania wykopu do gotowej konstrukcji może to zająć 10-14 dni.

 

Zapraszamy do naszego sklepu online

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wybudowaniem lub zakupem bloczków styropianowych to zapraszamy do naszego sklepu online. Tam również znajdziemy dużo szczegółowych informacji odnośnie wielkości bloczka styropianowego. Zatyczek górnych i dolnych do bloczków. Obliczenia ile bloczków potrzebujemy do wykonania niecki oraz pełna specyfikacja techniczna bloczków.  Zapraszamy do sklepu: Bloczki Styropianowe – ZOBACZ

© Copyright 2012-2019 BasenySerwisLublin - wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści i zdjęć ze strony.