Ogrzewanie Basenu

DARMOWA DOSTAWA

Wysyłamy za darmo od 200pln

BEZPIECZNE ZAKUPY

Zwrot w ciągu 14 dni

INFOLINIA od 8 do 16

662 32 12 12Zadzwoń aby poznać cenę produktu

Pompy ciepła które mamy w ofercie są przyjazne środowisku. Oszczędzają energię. Ciepło które jest tworzone pochodzi z otaczającego go powietrza. Działa to w taki sposób, że pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza jakie otacza basen. To właśnie te powietrze ogrzewa naszą wodę basenową.

Jest to najtańsza opcja jak również przyjazna dla środowiska jeżeli chodzi o wytwarzanie energii do basenu. Pobierają bardzo mało energii. Jeżeli wejdziecie Państwo w daną pompę to w specyfikacjach możemy zobaczyć szczegółowy pobór prądu. Oczywiście urządzenie to jest w pełni zautomatyzowane.

Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody w basenie to mamy kilka opcji do wyboru.

 1. Basenowe wymienniki ciepła - działają one na takiej zasadzie, że podłączamy je do pieca CO. Woda w basenie jest podgrzewana dzięki naszemu piecu, nie ma znaczenia czy jest on gazowy czy też na inne paliwo.  W dużym uproszczeniu działa, tak, że podłączamy go do pieca, ustalamy temperaturę i woda nam się nagrzewa. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań jeżeli chcemy mieć ciepłą wodę bez względu na porę roku i temperaturę. Specyfikacja i dokładna instrukcja w dokumencie PDF ZOBACZ
 2. Basenowe pompy ciepła - jak możecie zauważyć na zdjęciach pompy te są bardzo podobne w kształcie oraz wyglądzie do klimatyzatora. Jednak działają trochę inaczej, mianowicie pobierają ciepło z powietrza atmosferycznego i przy pomocy specjalnie skonstruowanego wymiennika oddają to ciepło do wody basenowej. Możemy je w pełni zautomatyzować. Jednak należy pamiętać, że woda zostanie podgrzana maksymalnie do temperatury powietrza, dlatego w chłodne dni nie zdziałamy nią za dużo. Specyfikacja i dokładna instrukcja w dokumencie PDF ZOBACZ
 3. Basenowe solary - czyli panele słoneczne które to ogrzewają nam wodę w ciepłe dni po nagrzaniu takich paneli. Musimy jednak posiadać miejsce na montaż takich paneli. Istnieje możliwość w pełni zautomatyzowania funkcji ogrzewania.
 4. Elektryczne podgrzewanie wody - montowany jest za filtrem specjalny podgrzewacz który służy nam do nagrzania naszej wody w basenie. To rozwiązanie dedykowane jest wyłącznie dla bardzo małych basenów jak również wanien SPA. Należy pamiętać, że niesie za sobą duże koszty eksploatacji w postaci rachunku za prąd.

 

 • 0 out of 5

  Wymienniki ciepła ze stali AISI 316

  Wszystkie oferowane przez nas wymienniki produkowane są od ponad 20 lat. Większość z nich pracuje do dnia dzisiejszego. Takie efekty zapewnia odpowiednia dla basenów i tradycyjna konstrukcja, jakość i rodzaj użytej do produkcji stali. Wymiennik ciepła montuje się na instalacji wodnej basenu. Zasada działania jest prosta i skuteczna. Płynąca z pieca C.O. gorąca woda wpływa do wymiennika przez znajdującą się w środku wężownicę. Woda z basenu opływając wężownicę ogrzewa się. Temperatura wody mierzona jest przez czujnik i gdy osiągnie wymaganą temperaturę przerywany jest obieg wody z C.O. Przy doborze wymiennika należy wziąć pod uwagę moc posiadanego pieca i należy korzystać z diagramu.

  SPECYFIKACJA TECHNICZNA -ZOBACZ

 • 0 out of 5

  Pompa ciepła TEBAS

  Pompa ciepła Tebas to niepowtarzalny produkt który to powstał pod nadzorem polskiej firmy. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z serwisem czy też pomocą techniczną. Jej zaletą jest również cicha praca i doskonała izolacja. W poniższej części opisu znajdziecie Państwo wskazówki jak dobrać pompę do wielkości basenu.

  SPECYFIKACJA TECHNICZNA - ZOBACZ