CHEMIA BASENOWA

DARMOWA DOSTAWA

Wysyłamy za darmo od 200pln

BEZPIECZNE ZAKUPY

Zwrot w ciągu 14 dni

KONSULTANCI 24/7

662 32 12 12

Sklep i ceny asortymentu na chwilę obecną NIE AKTUALNE

Jeżeli chcecie utrzymać krystalicznie czystą wodę w swoim basenie to niezbędne będzie używanie w nim odpowiedniej chemii basenowej. W takiej wodzie która cały czas stoi bez odpowiednich środków będzie się rozwijać różne mikroorganizmy do których zaliczyć możemy glony, grzyby jak i też różne bakterie i inne zarazki chorobotwórcze, które to mogą powodować infekcje u osób które będą zażywały kąpieli w basenie. Kolejnym głosem za używaniem chemii do basenu jest też walka z mętną wodą czy też zazielenieniem wody nawet gdy cały czas używamy filtrów.

Naszą wodę basenową chronimy przy pomocy 4 kroków czy też etapów które to poniżej przedstawimy i opiszemy.

  1. Regulacja Ph wody w basenie -  woda musi być utrzymana w określonym PH aby nie było za kwaśne oraz zasadowe. Jeżeli nie będziemy utrzymywać odpowiedniego Ph w naszej wodzie to inne środki których używamy mogą nie działać prawidłowo.  Środki takie znajdziecie Państwo w naszym sklepie. Idealna wartość Ph to od 7-7,4.
  2. Dezynfekcja wody - możemy to robić na dwa sposoby tradycyjnie przy basenach zewnętrznych chlorem lub tlenem aktywnym jednak ta druga opcja polecana jest głównie do basenów wewnętrznych.  Chlor niszczy bakterie i inne mikroorganizmy.
  3. Walka z glonami - czasami potrzeba bardzo niewiele czasu ( nawet kilka godzin ) aby glony w naszej wodzie się rozwinęły. Dlatego warto się skonsultować z nami i wybrać odpowiedni środek zapobiegawczy.
  4. Koagulacja - czyli polega na usunięciu z wody różnych rozpuszczalnych się cząstek jak na przykład moczniki czy też różne inne kwasy. Zwykle w ty celu stosujemy odpowiedni środek tak zwany koagulant.
Warto zadbać o naszą wodę przy pomocy chemii do basenów którą oferujemy w oryginalnych opakowaniach. Działamy na rynku od ponad 10 lat i opiekujemy się zarówno basenami domowymi jak również kompleksami w szkołach czy basenach. Poradzimy Ci jeżeli masz problem ze swoją wodą. Podpowiemy ile chemii i z jaką częstotliwością stosować w Twoim basenie.