Baseny Stalowe

DARMOWA DOSTAWA

Wysyłamy za darmo od 200pln

BEZPIECZNE ZAKUPY

Zwrot w ciągu 14 dni

INFOLINIA od 8 do 16

662 32 12 12Zadzwoń aby poznać cenę produktu

Niezbędnym elementem do wybudowania właśnie takiego stalowego basenu jest płaszcz z blachy - do wyboru mamy dwie grubości 0,8mm jest to grubsza wersja oraz 0,6mm. Jeżeli chodzi o szczelność to nie musimy się o to martwić gdyż jest to fabrycznie wykonany element dodatkowo pokryty specjalną folia basenową z której góra naszego basenu będzie wykończona.

Pierwszy etap to oczywiście wybór miejsca gdzie będziemy chcieli usytuować nasza basen. Mamy do wyboru wykonanie wykopu lub też przy mniejszym wymiarze basenu usytuowanie go na utwardzonej powierzchni.  Jeżeli wybierzemy opcję większej niecki to musimy pod odpowiedni wymiar wykopać dziurę w ziemi. Jednak należy pamiętać, że z prawej i lewej strony stawiamy betonową ścianę z bloczków dlatego nasz wykop z jednej i z drugiej strony musi być szerszy o około 40 cm. Dno oczywiście musimy wzmocnić i wybetonować.

Drugim z etapów jest wybudowanie ścianek z jeden i z drugiej s trony z betonu ( nie przy wszystkich nieckach jest to konieczne ). Następnym krokiem jest rozłożenie profili dennych to właśnie od nich zależy jaki kształt będzie miał nasza niecka. Rozkładamy rulon blachy i łączymy go z profilami przy pomocy specjalnych spinek które są dostarczone w komplecie. Dno basenu wykładamy specjalną gąbką tak zwanym filcem basenowym.

Trzeci etap to wyłożenie naszej niecki basenowej folią która jest w komplecie przy tego rodzaju metalowych basenach. Układać ją należy w odpowiedniej temperaturze między 10 stopniami w plusie, a maksymalnie 30. Najlepiej w środkowym przedziale tych temperatur. Po zamontowaniu foli sprawdzamy szczelność nalewając do środka wody zwykle około 20-40cm. Gdy wszystko jest ok przysypujemy boki basenu ziemią. Musimy mieć baczną uwagę na całą konstrukcję, w szczególności na ściany basenowe aby były równie i trzymały pion. Oczywiście do montażu dodajemy podstawowe elementy jak filtry i skimmery oraz opcje dodatkowe. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania to jesteśmy do Waszej dyspozycji. Prosimy zadzwonić na naszą infolinię aby się dowiedzieć niezbędnych informacji.

 

 

Dokument PDF - kliknij aby zobaczyć instrukcję

Oczywiście są to baseny całoroczne jeżeli chodzi o ich wytrzymałość oraz trwałość to zależy to od warunków atmosferycznych. Spokojnie można je użytkować niemal przez 20 lat. Jeżeli tylko będziemy o niego dbali w określony sposób.

Budowany jest on bez jakiegokolwiek pozwolenia jeżeli jego powierzchnia lustra wody nie przekroczy 50 metrów kwadratowych Przepisy te obowiązują od 2017 roku i mają zastosowanie w obecnym 2019 roku.

Jest to doskonała opcja jeżeli poszukujemy basenu do ogrodu jak również do naszego domu czy też ośrodka turystycznego SPA do wewnątrz. Jego główną zaletą jest szybkość montażu jak również dość niski koszt wykonania całej konstrukcji. Praktycznie samemu jesteśmy w stanie od podstaw go zbudować i oddać do użytku. Jest to bardzo trwała konstrukcja wytrzymująca do 20 lat użytkowania. Jeżeli chodzi o postawienie to dokonujemy tego na równej utwardzonej wypoziomowanej posadzce. Środek sami wybieramy jaki ma być, mamy do wyboru bardzo dużo różnych foli PCV w różnych kolorach. Kupujemy cały komplet w skład którego wchodzą następujące elementy:

 

  1. wnęka czyli stalowa ściana,
  2. profile górne i dolne,
  3. folia PCV o grubości 0,6mm lub 0,8mm.

Taki basen należy wyposażyć w odpowiednie filtry piaskowe w zależności od średnicy basenu oraz skimmer i dyszę , oczywiście możemy dodać inne przedmioty dodatkowo jak oświetlenie czy automatyczne dozowanie chloru i urządzenia służące do masażu. Jak również całkowicie zautomatyzować basen który będzie praktycznie bezobsługowy.